Protihlukové steny a ploty

Plotový systém VELOX

Základným prvkom plotového systému sú dosky VELOX WS 50, WS 100, WSR 50, WSO 70, WSW 75, WSZ 100 a WSO 105 (š. 500 x d.2000 mm), ktoré sa jednotlivo zasúvajú do oceľových stojanov HEA a sú utesnené v stojane gumovým tesnením. Horný uzavierací prvok tvorí Cetris, FeZn, TiZn a Cu v šírkach podľa typu stojanov HEA.

Protihlukové steny

V súčasnom modernom svete nás stále viac zaťažuje zvyšujúca sa hladina hluku a to nielen v obytných a priemyselných zónach, ale predovšetkým v okolí dopravných trás s automobilovou a železničnou dopravou . Pre obmedzenie jeho škodlivých účinkov Vám ponúkame protihlukové dosky a steny VELOX, ktoré sa radia do skupiny zvukovo pohltivých a vzduchovo nepriezvučných clon a svojím jednoduchým montážnym prevedením umožňujú všestranné používanie bez ohľadu na umiestnenie, členitosť terénu a základový podklad.Protihlukové dosky a steny VELOX vytvárajú optimálnu ochranu nášho životného prostredia a prispievajú tak značnou mierou k zlepšeniu životných podmienok súčasnej generácie i generácie potomkov.

Výhody protihlukových dosiek a stien VELOX:

  • vysoká schopnosť absorpcie hluku
  • jednoduchosť a rýchlosť montáže bez ohľadu na členitosť terénu
  • vysoká trvanlivosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom, vode, soli, námraze a hnilobe
  • ľahká výmena poškodených častí panelu
  • variabilita farebných náterov, popr. farebných vzorov
  • možnosť kombinácie profilov, vytváranie obrazcov a tvarov s ohľadom na charakter okolitej krajiny

Protihlukové panely VELOX

Protihlukový panel VELOX je zložený z nosného dreveného rámu (SM,JD), ktorý je tlakovo impregnovaný Wolmanitom s dlhodobou účinnosťou proti hnilobe a pliesňam. Nosný rám je spojovaný pozinkovanými skrutkami a klincami. Rám panelu je obojstranne opláštený doskami VELOX s vysokou pohltivosťou hluku. Lícnu stranu panelu môže tvoriť absorpčná profilovaná doska VELOX WSR 50, WSO 70, WSW 75, WSZ 100 a WSO 105. Zadnú stranu panelu tvorí štandartne rovná doska VELOX WS 35. Podľa požiadaviek projektu pre vysokú absorpciu je možné dodať panely s obojstranne akustickými doskami VELOX. Panely VELOX sa veľmi ľahko zasúvajú do stojanov HEA (HEB) alebo betónových stĺpikov a to pomocou žeriavu alebo autom s hydraulickou rukou. Osová vzdialenosť hydraulických profilov HEA je 4010 mm. Po zasunutí panelov do stĺpikov sa osadí horný uzavierací prvok CETRIS, FeZn, TiZn, alebo Cu, ktorý je vždy s presahom na oboch stranách. Výška panelu VELOX je v štandardných rozmeroch 2m; 1m; 0,5 m. Panely sa môžu ľubovolne ukladať na seba a vytvoriť tak požadovanú výšku steny

 

Vlastnosti protihlukovej steny VELOX:


Typ dosky na lícnej strane absorpčná vysoko absorpčná
WSO 70 WSW 75 WSZ 100 WSZ 105
Šírka panelu (pri HEA 160) 275 mm 280 mm 305 mm 310 mm
Hmotnosť panelu [kg/m²] 85 93 104 110
Vzduchová nepriezvučnosť [dB] >25 >25 >25 >25
Zvuková pohltivosť DL α[dB] 8 dB 8 dB 12 dB 12 dB
Hrúbka protihlukovej dosky 70 mm 75 mm 100 mm 105 mm
Profil protihlukovej dosky vlnitý ihlanovitý lichobežníkový vlnitý
Odolnosť proti pôsobeniu vody, soli a klimatickým podmienkam Max. odpad po 150 cykloch 240 g/m²
Odolnosť proti mech. zaťaženiu vyhovujúca vyhovujúca vyhovujúca vyhovujúca

Protihlukové dosky VELOX

Protihluková doska VELOX je vyrobená zo zmesi drevoštiepky, cementu a vodného skla. Svojimi vlastnosťami zaručuje odolnosť proti vode, soli, námraze, hnilobe a mechanickému poškodeniu. Poróznosť jej povrchu zaisťujú dokonalé tlmiace vlastnosti a pohlcovanie hluku. Doska VELOX má potrebnú tuhosť a je samonosná, využíva sa pre opláštenie panelov VELOX alebo samostatne do plotov. Akusticky účinná plocha dosky VELOX je profilovaná do tvaru vĺn. Pre širší tvarový sortiment sa vyrábajú dosky VELOX taktiež v tvaroch s vlisovanými vzormi. Dosky VELOX sa ľahko natierajú a striekajú rôznymi farebnými odtieňmi podľa požiadaviek zákazníka.

Parametre dosiek VELOX:


Názov WSR 50 WSO 70 WSW 75 WSZ 100 WSO 105
Zvuková pohltivosť 4dB 8dB 8dB 12dB 12dB
Hrúbka 50 mm 70 mm 75 mm 100 mm 105 mm
Rozmer dosky (dĺžka x šírka) 2000x500 2000x500 2000x500 2000x500 2000x500
Hmotnosť dosky 30 kg/m² 44 kg/m² 52 kg/m² 63 kg/m² 69 kg/m²
Profil vlnitý vlnitý ihlanovitý lichobežníkový vlnitý
Použitie na prednú akustickú stranu panelu

 

Spôsob montáže

Postupné zasúvanie panelov VELOX do profilu HEA
V základnom prevedení sa panely osadzujú medzi profily HEA 140 alebo 160, ktoré sú zabetónované priamo do betónovej základovej päty v príslušnej osovej vzdialenosti. Panely sa osadzujú do profilov HEA pomocou hydraulickej ruky, ktorá má dve upínacie hlavice. Panely sa zasúvajú do oceľových profilov postupne podľa číslovania. Pri zasúvaní vo vertikálnej polohe sú potrebný dvaja pracovníci, ktorí usmerňujú panely medzi profily. V hornej časti sú panely VELOX 4003 doplnené doskou alebo plechom s možnosťou rôznych povrchových úprav.

 

Galéria

Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty Protihlukové steny a ploty

^ Hore

Poradňa

Čo ste nenašli na našej stránke?
Váš názor nás zaujíma!
Chcete vedieť viac?
Mate záujem?
Môžete sa prísť pozrieť na najbližšiu realizáciu stavby.

Vaše meno: *
Telefón: *
E-mail: *
Vaša otázka: *
Kotrolná otázka:
Koľko je 6 + 4? *

* takto označené polia sú povinné

Kontaktujte nás

VELOX Východ
Štefánikova 62
071 01 Michalovce
E-mail: info@veloxvychod.sk