Prečo VELOX?

Aj vy si chcete postaviť taký dom, ktorý by bol na vašej ulici nielen najkrajši ale zároveň najúspornejší?

Keď ceny energii každý rok stúpajú, je rozumné už pred začatím stavby zamyslieť sa nad tým, a postaviť stavbu tak aby bola čo najúspornejšia.

VELOX je pre svoje vlastnosti najvhodnejším stavebným systémom pre realizáciu od úsporných cez nízkoenergetické až po pasívne domy. Svoje výnimočné vlastnosti dosahuje masívnym betónom, ktorý ponúka vysokú tepelno-akumulačnú vlastnosť. Schopnosť konštrukcie akumulovať teplo je základnou výhodou, ktorú neponúka žiaden iný stavebný materiál v takej miere ako stavebný systém VELOX.


  • V takýchto stavbách je možné ušetriť až 50% a viac pri vykurovaní. Je to materiál určený k výstavbe nízkoenergetických stavieb a pasívnych domov
  • Stavby z VELOXU netreba dodatočne zatepľovať, pretože tepelná izolácia je súčasťou stien. Týmto sú ušetrené náklady na realizáciu zatepľovania. Pri rovnakých hrúbkach stien ako majú klasické murované stavby, je podstatne lepšia tepelnoizolačná vlastnosť domu.
  • Nedochádza k premŕzaniu stien a vykurovaniu ulice, ako je to pri murovaných stavbách.
  • Steny majú vysokú akumulačnú schopnosť, tj. schopnosť prijať a udržať si teplo. Teplo akumulované v stene môže pri vypnutí vykurovania ohrievať chladnúci vnútorný vzduch.
  • Priaznivá klíma vo vnútri je v každom ročnom období. Steny v lete zabraňujú prehrievaniu, v zime rýchlemu vychladnutiu. Obdobne to pôsobí aj počas dňa a noci.
  • V lete je vo vnútri príjemný chládok bez nutnosti klimatizácie. Klimatizácia má najväčší podiel (66 %) na spotrebe elektrickej energie.
  • Steny majú vysoký tepelný odpor R=5,3 m²K/W a viac. Preklady nad okná a dvere, obvodový veniec sú ako celok steny už so zateplením. Nevznikajú tak chladné miesta, na ktorých dochádza ku vzniku plesní. Aj týmto vieme zabrániť aby sme stavbu postavili bez tepelných mostov.
  • Rýchlosť výstavby je samozrejmosťou.
  • Stavby z VELOXU sú masívnej konštrukcie odolné aj voči zemetraseniu.

^ Hore

Poradňa

Čo ste nenašli na našej stránke?
Váš názor nás zaujíma!
Chcete vedieť viac?
Mate záujem?
Môžete sa prísť pozrieť na najbližšiu realizáciu stavby.

Vaše meno: *
Telefón: *
E-mail: *
Vaša otázka: *
Kotrolná otázka:
Koľko je 8 + 7? *

* takto označené polia sú povinné

Kontaktujte nás

VELOX Východ
Štefánikova 62
071 01 Michalovce
E-mail: info@veloxvychod.sk